Умни трикове за отглеждане на лозя, които никой не обсъжда

Можем да решим да работим и с единичен калем, но това е по-рядко.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Преди присаждането трябва да полеем лозата, за да осигурим влага в растението.

Флекси резервоари Флекси (гъвкави) резервоари за течен тор

Вече на пазара има косачки и с палцев режещ апарат, както и ротационни косачки, които наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

За да предотвратим тези усложнения, течността от съда, в който е протекла бурната ферментация се източва, като се налива се в чиста бъчва, предварително опушена със сяра.

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва при сухи и тежки сбити почви.

Профилираните поцинковани лозарски колове, както и предварително напрегнатите от бетон, се смятат за едни от най-дълготрайните. Цената им е значително по-висока от тази на дървените, но по-дългият период на използване ги прави по-изгоден вариант в дългосрочен план.

През втората и третата година те се торят само с азотни торове, за да се осигури бърз растеж и да се ускори формирането на високостъблени лози, които бързо встъпват в плододаване.

За чепове се оставят зрели леторасти, развитити от долните очи на миналогодишните чепове или от лакомци. Желателно е мястото на плодната пръчка да се сменя – последователно от лозя едната и от другата страна на лозата (ако е единичен Гюйо).

За вътрередовите обработки на лозята се предлагат разнообразни работни органи и приспособления, като ножова секция, отклоняващо се плужно тяло, автоматично отклоняваща се вертикална или хоризонтална фреза, дискова брана с активни дискове и други.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *